Wijn&Spijs reis Georgië
Georgië het oudste wijnland ter wereld met 6000 jaar wijngeschiedenis. Lang vergeten druivenrassen die weer tot leven komen. Smaaksensaties die wijnkenners van over de hele wereld aantrekken voor een degustatie. In de hoofdstad Tbilisi zijn overal vinotheken en in combinatie met uitstekende restaurants garantie voor dagenlang wijn-spijs ontdekkingen.
De bekendste druif is wel de Saperavi, waar onder ondere de Mukuzani wijn van wordt gemaakt. Een fluweelzachte wijn laag in de tanines. Maar ook de stevige Khvantsjkara, de lievelingswijn van Stalin , wordt nog altijd volop geproduceerd. Deze wat lichtzoete variant doet het vooral goed bij een desert van Georgische kazen. De Georgische tafel staat vol met locale producten met gerechten als Pchali, Chatsjapuri Lobi of Satsivi.
Van de witte wijn is vooral Tsinandali een heerlijke frisse wijn voor de warme zomeravonden.
Beroemd en volgens sommigen beroemd zijn de Kveri wijnen, die volgens het oude procedé in aarden potten gisten. Zeker het proberen waard, maar tegenwoordig zijn het vooral de Europese wijnmaaktechnieken in stalen tanks die topwijnen produceren.
Naast Tbilisi een bezoek aan de wijnbouw regio Kachetië. In het dal voert de Alazani vallei sedimenten uit het Kaukusus gebergte aan, wat zorgt voor een bijzonder terroir. Een bezoek aan Telavi en Napareuli met beroemde wijnhuizen als Khareba, Kindzmarauli en Twins zijn zeker de moeite waard.
Cultureel is Georgië ook de moeite waard als verdediger van het Christendom aan de Zuid-Oost flanken van Europa. Op de meest afgelegen plaatsen vind je kloosters en kerken rijk versierd met indrukwekkende fresco’s. De tochten door de bergen zijn adembenemend.
In vijf dagen kennis maken met Georgië zijn bewoners en cultuur is een bijzondere gebeurtenis op slechts 4,5 uur vliegen van Nederland.
Kleine groepen met een Nederlandse reisleider en locale gidsen voor een onvergetelijke reis.



